DISKRIMINACIJA ŠVIETIMO SRITYJE: GEROJI PRAKTIKA, TENDENCIJOS IR PERSPEKTYVOS (doc. dr. V. Dambrava) (4 akad. val.)

  • Nediskriminavimas – vienas kertinių Europos Sąjungos įkūrimo ir gyvavimo principų. Suvokimas apie nediskriminavimą ypač būtinas mokymo įstaigų vadovams, pedagogams bei darbuotojams, kadangi būtent mokykloje formuojasi(-ma) žmogus pasaulėžiūra, čia pilietis parengiamas gyvenimui. Žinios apie lygias galimybes būtinos visiems švietimo įstaigose dirbantiems specialistams – nuo vadovo iki pedagogo ir socialinio darbuotojo. Tyrimai rodo, jog vadovėliuose vis dar dažnai pasitaiko netinkamų stereotipų bei netolerancijos apraiškų, mokyklose fiksuojami tiesioginės ir netiesioginės diskriminacijos, priekabiavimo, nurodymų diskriminuoti atvejai. Šiuolaikiniame pasaulyje institucijų vadovai yra atsakingi ne tik už savo paties tolerantišką elgesį, bet apskritai už tai, kad institucijoje niekas nepatirtų diskriminacijos.
Pagrindinės temos:
  • Nediskriminavimo reglamentavimas švietimo ir mokslo srityje.
  • Lygių galimybių pažeidimų atvejai mokyklose bei universitetuose, sankcijos už pažeidimus. Priekabiavimas, nurodymas diskriminuoti, tiesioginė ir netiesioginė diskriminacija mokykloje. Stereotipų apraiškos vadovėliuose.
  • Diskriminacija švietimo srityje: stereotipai, statistika, geroji praktika, tyrimų rezultatai, tendencijos ir perspektyvos.
Mokymų kaina :

Vieta

Mokymų programa

Lektoriai

Doc. dr. Valdas Dambrava

Mykolo Romerio universiteto Komunikacijos instituto docentas

Prenumeruoti naujienlaiškį:

Artimiausi mokymai

MEDIACIJOS SIMULIACIJA
mediatorė Indrė Korsakovienė
4 ak.val.

Vilnius 50.00 €
Daugiau

Patyrę dėstytojai

Vidutinė dėstytojo patirtis yra 10 metų

Kokybiški mokymai

Vidutinis mokymų įvertinimas yra 9/10

Didelis pasirinkimas

Net 10 skirtingų mokymų krypčių