ASERTYVAUS (POZITYVAUS) BENDRAVIMO ĮGŪDŽIAI DIRBANT SU VYRESNIO AMŽIAUS ASMENIMIS (Agata Katkonienė) (8 akad. val.)

Programos pavadinimas: „Asertyvaus bendravimo įgūdžiai dirbant su vyresnio amžiaus asmenimis“

Programa skirta: socialiniams darbuotojams ir socialinio darbuotojo padėjėjams teikiantiems bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas socialinių paslaugų įstaigose.
Programos trukmė: 8 ak. val. (4 ak. val. teorinės, 4 ak. val. praktinės)

Kas yra asertyvumas ir kodėl tai yra svarbu socialinio darbo praktikoje?
Pagrindinis socialinio darbuotojo tikslas su vyresnio amžiaus klientais yra:
1. organizuoti ir teikti tokias socialines paslaugas vyresnio amžiaus asmenims, kurios palaikytų asmens savarankiškumą, socialinį ir fizinį aktyvumą;
2. atliepti socialinės globos ir slaugos poreikius.

Vyresniame žmogaus amžiaus tarpsnyje sunkia tikrove tampa galių silpnėjimas bei dalyvavimas socialiniame gyvenime tampa ribotas, tai susijęs su kylančiomis dėl senatvės sveikatos problemomis. Nemotyvuotas, sutrikęs, nepasiruošęs aktyviai veikti klientas dažnai rodo nepasitenkinimą ir pyktį. Asertyvus bendravimas – veiksmingas metodas, kuris padeda socialiniam darbuotojui suvaldyti konfliktą bei suteikti norą, motyvaciją ir galimybes pozityviems pokyčiams net pačiam „sudėtingiausiam“ klientui.

Labai trumpai asertyvumą galėtumėm apibūdinti, kaip pasitikėjimą savimi, gebėjimą išreikšti savo poziciją ir pasakyti “ne”, kaip mandagų atkaklumą. Asertyvumas, lietuviškai galime vadinti TVIRTABŪDIŠKUMU – tai pozityvus, mandagus, bet kartu ir atkaklus elgesys, žmogaus sugebėjimas elgtis pasitikint savimi ir kartu geranoriškai, sugebėjimas konstruktyviai ginti savo teises, kartu rodant pagarbą kitiems, tuo pat metu prisiimti atsakomybę dėl savo paties elgesio.

Mokymų metu sužinosite ir įgysite praktinius įgūdžius:
  • Kas yra asertyvus bendravimas.
  • Kaip socialinis darbuotojas gali praktiškai padėti vyresnio amžiaus klientui valdyti pyktį ir konfliktą.
  • Kaip veikia asertyvus bendravimas, su kokiais klientais šio metodo panaudojimas gali būti ypatingai efektyvus, kaip teisingai taikyti šį metodą.
  • Su kokiomis problemomis gali susidurti socialinis darbuotojas, taikant asertyvaus bendravimo metodą. Iš ko kyla šios problemos ir kaip jas spręsti.
Naudojamos mokymo metodikos:
Mokymai susideda iš teorinės bei praktinės dalių. Mokymų dalyviai turės galimybę dirbti grupėse, orientuotose į sprendimo paieškos, atradimo ir pritaikymo procesą. Individuali užduotis ir vaidmenų žaidimai padės įsijausti į praktines situacijas, pamatyti jas iš įvairių perspektyvų ir siekti atrasti konstruktyvius sprendimus.

Vieta

Mokymų programa

Lektoriai

Agata Katkonienė

Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto lektorė

Prenumeruoti naujienlaiškį:

Artimiausi mokymai

MEDIACIJOS SIMULIACIJA
mediatorė Indrė Korsakovienė
4 ak.val.

Vilnius 50.00 €
Daugiau

Patyrę dėstytojai

Vidutinė dėstytojo patirtis yra 10 metų

Kokybiški mokymai

Vidutinis mokymų įvertinimas yra 9/10

Didelis pasirinkimas

Net 10 skirtingų mokymų krypčių