SLAPTŲJŲ TYRIMO VEIKSMŲ BAUDŽIAMAJAME PROCESE TAIKYMAS, DERINIMAS IR JŲ VERTINIMAS (prof. dr. R. Jurka) (6 akad. val.)

Mokymų aktualumas advokato ir advokato padėjėjo veiklai:
  • Mokymų temos aktualumą lemia teisminės praktikos trūkumas sankcionuojant bei taikant slaptuosius tyrimo veiksmus. Šių tyrimo veiksmų reglamentavimo ir taikymo ypatumai lemia, kad neretai įrodymų rinkimas taikant šiuos veiksmus peržengia leistinumo reikalavimus, supanašėja su provokacinėmis situacijomis.
  • Ypač didelis dėmesys atkreiptinas į nusikalstamą veiką imituojančių veiksmų ir savo tapatybės neatskleidžiančių pareigūnų, galinčių dalyvauti imituojant nusikalstamas veikas, savitarpio derinimo problematiką nesilaikant įstatyme numatytos procesinės formos. Kartu aktualumą lemia ir slapto sekimo bei savo tapatybės neatskleidžiančių pareigūnų veiksmų galimų atlikti veiksmų tarpusavio paini dinamika, dėl kurios vertinant šių tyrimo veiksmų metu surinktus duomenis lieka neaišku, koks tyrimo veiksmas buvo atliktas, ar atitinkamą veiksmą galėjo atlikti privatus asmuo, kuris yra prilyginamas ikiteisminio tyrimo pareigūnui, ar tokių asmenų veiksmai supanašėjo su provokacija, ar ne.

Vieta

Vilnius

Mokymų programa

  1. Nusikalstamą veiką imituojančių veiksmų samprata, taikymo teisiniai ir faktiniai pagrindai, derinimas su kitais proceso veiksmais (2 ak. val.);
  2. Savo tapatybės neatskleidžiančių pareigūnų veiksmų samprata, taikymo teisiniai ir faktiniai pagrindai, derinimas su kitais proceso veiksmais (2 ak. val.);
  3. Slapto sekimo samprata, taikymo teisiniai ir faktiniai pagrindai, derinimas su kitais proceso veiksmais (2 ak. val.).

Lektoriai

Prof. dr. Raimundas Jurka

Mykolo Romerio teisės mokyklos, Baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso instituto profesorius.

Prenumeruoti naujienlaiškį:

Artimiausi mokymai

MEDIATORIAUS PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMO DIRBTUVĖS
prof. dr. A. Tvaronavičienė ir lekt. O. Intė
20 ak.val.

Vilnius 250.00 €
Daugiau

Patyrę dėstytojai

Vidutinė dėstytojo patirtis yra 10 metų

Kokybiški mokymai

Vidutinis mokymų įvertinimas yra 9/10

Didelis pasirinkimas

Net 10 skirtingų mokymų krypčių