SUTARČIŲ TEISĖJE ĮTVIRTINTŲ KONTRAHENTŲ INTERESŲ GYNYBOS BŪDŲ SĄVEIKOS SISTEMA (dr. T. Chochrin) (5 ak. val.)

Mokymų aktualumas advokato ir advokato padėjėjo veiklai
  • Sutarčių teisėje egzistuoja daugybė priemonių kontrahentams ginti savo interesus. Kai kurios šių priemonių naudotinos kaip gynybos būdai, o kai kurios kaip savigyna. Šie mokymai praktikuojančiam teisininkui turėtų padėti suprasti, kaip ir kada naudoti kokį savigynos ar gynybos būdą, kaip galima kombinuoti tam tikrus gynybos (savigynos) būdus tarpusavyje. Tarp dažiausiai pasitaikančių ginčų teismuose yra tie ginčiai, kuriais bandoma įgyvendinti tam tikrą sutarčių teisėje esantį gynybos būdą, arba ginčyti tam tikro gynybos (savigynos) būdo teisėtumą ir (ar) pagrįstumą. Siekiant minimizuoti tokių teisminių ginčų tikimybę, būtina žinoti, kokį gynybos (savigynos) būdą pasirinkti ir kada jį naudoti.

Mokymų tikslas – atskleisti sutarčių teisėje esančių gynybos (savigynos) būdų sistemą ir jų tarpusavio sąveiką taip leidžiant kontrahentams pasirinkti adekvatų savo pažeistų ar gintinų teisių gynybos būdą.

Uždaviniai:

  • Supažindinti su šių gynybos būdų sutarčių teisėje taikymo ypatumais: reikalavimas įvykdyti prievolę natūrą, sutarties vykdymo sustabdymas, sutarties vykdymo trūkumų ištaisymas, vienašalis sutarties nutraukimas, sutarties pakeitimas (šalių susitarimu ir su teismo intervencija).
  • Atskleisti, kaip aukščiau minėti būdai sąveikauja tarpusavyje (koks jų sisteminis ryšys).
  • Išmokyti pasirinkti tinkamą teisių gynybos (savigynos) būdą, kad būtų išvengta teisminių ginčų dėl pasirinktų būdų teisėtumo ir pagrįstumo.Mokymų aktualumas advokato ir advokato padėjėjo veiklai

Vieta

Vilnius

Mokymų programa

1. Sutarčių teisėje esančių gynybos būdų taikymo ypatumai: reikalavimas įvykdyti prievolę natūrą, sutarties vykdymo sustabdymas, sutarties vykdymo trūkumų ištaisymas, vienašalis sutarties nutraukimas, sutarties pakeitimas (šalių susitarimu ir su teismo intervencija);
2. Aukščiau minėtų būdų sąveika tarpusavyje.

Lektoriai

Dr. Tomas Chochrin

Mykolo Romerio teisės mokyklos Privatinės teisės instituto lektorius, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisės tyrimų grupės konsultantas.

Prenumeruoti naujienlaiškį:

Artimiausi mokymai

MEDIACIJOS SIMULIACIJA
mediatorė Indrė Korsakovienė
4 ak.val.

Vilnius 50.00 €
Daugiau

MEDIACIJOS MOKYMAI PRADEDANTIEMS
5 temos-40 akad. val.

(2024 rugpjūčio 31, rugsėjo 7, 14, 21, 28 d.). 500.00 €
Daugiau

MEDIATORIAUS PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMO DIRBTUVĖS
prof. dr. A. Tvaronavičienė ir lekt. O. Intė
20 ak.val.

Vilnius 250.00 €
Daugiau

Praktiniai mokymai
VAIKO NUOMONĖS IŠKLAUSYMAS MEDIACIJOJE
5 temos-40 akad. val.

Vilnius (Spalio 11,12,18,19,26 dienomis) 550.00 €
Daugiau

Patyrę dėstytojai

Vidutinė dėstytojo patirtis yra 10 metų

Kokybiški mokymai

Vidutinis mokymų įvertinimas yra 9/10

Didelis pasirinkimas

Net 10 skirtingų mokymų krypčių