ŽALINGŲ ĮPROČIŲ IR SMURTO PRIEŠ VAIKUS PREVENCIJA SOCIALINĘ RIZIKĄ PATIRIANČIOSE ŠEIMOSE (lektorius: teismo medicinos gydytojas Gregoire ABI CHAKER) (8 ak. val.)

Kviečiame įsigyti ir sudalyvauti kvalifikacijos kėlimo mokymuose ,,Žalingų įpročių ir smurto preš vaikus prevencija socialinę riziką patiriančiose šeimose" (8 ak. val.), kuriuos veda teismo medicinos gydytojas, ekspertas, MRU Viešojo saugumo akademijos lektorius Gregoire ABI CHAKER.

Trumpas lektoriaus pristatymas: Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos lektorius, teismo medicinos gydytojas, nepriklausomas teismo medicinos ekspertas. Gydytojas turi daugiau nei dvidešimt metų patirties dirbant teismo medicinos gydytoju, veda paskaitas ,,Teismo medicina“ studentams, teisininkams, būsimiems pareigūnams, advokatams, taip pat veda mokymus socialiniams darbuotojams, atvejo vadybininkams, pedagogams, moksleiviams temomis apie smurtą artimoje aplinkoje, savižudybių problemą, žalingus įpročius ir jų prevenciją.

Anotacija: Mokymų metu lektorius, remdamasis savo ilgamete darbo patirtimi teismo medicinoje, iliustruodamas daugiausia nuotraukomis ir praktiniais pavyzdžiais, su kuriais kaip teismo medicinos gydytojas susidūrė savo darbo praktikoje, įtaigiai kalba apie medicinines alkoholizmo, narkomanijos, rūkymo pasekmes įvairaus amžiaus grupių žmonių sveikatai, apie socialines, etines grėsmes šeimoms ir visuomenei, įgalina mokymų dalyvius taikyti šviečiamąją (prevencinę) veiklą darant teigiamą poveikį žalingų įpročių turintiems klientams - socialinę atskirtį patiriantiems asmenims ir socialinę riziką patiriančioms šeimoms, kuriose neretai galimi ir sunkūs smurto prieš vaikus atvejai. Mokymų dalyviai mokomi atpažinti smurtavimo prieš vaikus požymius, taip pat žinoti dažniausiai pasitaikančius būdus bandant tokias veikas ir sužalojimus nuslėpti, galimybes tokius atvejus mediciniškai nustatyti, kas praktiniame socialiniame darbe jiems gali padėti tokias šeimas stebėti, smurto atvejus identifikuoti ir taip užtikrinti didesnę vaikų, augančių jose, gerovę ir saugumą.

Mokymų tikslas: socialiniams darbuotojams, atvejo vadybininkams suteikti žinių, ugdyti jų kompetencijas ir gebėjimą taikant jas daryti efektyvesnę įtaką (teigiamą poveikį, prevenciją) žalingų įpročių turintiems ir socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, socialinę riziką patiriančioms šeimoms, kuriose neretai galimi ir smurto prieš vaikus atvejai.

Uždaviniai:
 • Supažindinti su teismo medicinos gydytojo profesijos sąsajomis su žmonėmis, patiriančiais socialinę atskirtį visuomenėje, kurie patenka ir į socialinio darbuotojo veiklos akiratį
 • Pristatyti ir praktiniais pavyzdžiais iliustruoti žalingų įpročių (rūkymo, alkoholizmo, narkomanijos) priežastis, keliamas grėsmes ir poveikį įvairaus amžiaus grupių žmonių sveikatai ir visuomenei;
 • Įgalinti mokymų dalyvius išmanančiai taikyti žalingų įpročių prevenciją vykdant šviečiamąją (prevencinę) veiklą taip darant teigiamą poveikį socialinę atskirtį patiriantiems asmenims ir socialinę riziką patiriančioms šeimoms, taip pat ir jose augantiems vaikams;
 • Supažindinti mokymų dalyvius su smurto prieš vaikus atvejais ir praktiniais tokių veikų bandymo nuslėpti pavyzdžiais ir įgalinti mokymų dalyvius atpažinti smurto prieš vaikus požymius, kas praktiniame socialiniame darbe įgalintų padėti tokias šeimas bei grėsmes stebėti, jas atpažinti ir taip kartu užtikrinti didesnį vaikų, augančių jose saugumą, operatyvesnę pagalbą.
   
Temų ir turinio aprašymas
 • Teismo medicinos gydytojo profesija ir jos sąsajos su žmonėmis, patiriančiais socialinę atskirtį visuomenėje;
 • Rūkymo prevencija tarp socialinę atskirtį patiriančių asmenų. Koks rūkymo (tabako, cigarečių, elektroninių cigarečių, Heets, kaljano, pypkės ir kt.) poveikis žmogaus kūnui? Kas yra vėžys? Kaip atrodo rūkančio žmogaus vidaus organai? Rūkymo prevencija socialinę riziką patiriančiose šeimose.
 • Narkotikų žala ir narkomanijos prevencija. Narkotikų poveikis žmogaus kūnui; Narkomano pojūčiai; Narkomanijos žala valstybei ir jos žmonėms; Narkotinių medžiagų rūšys; Narkotikų aptikimo kūne ypatumai.
 • Alkoholizmo prevencija tarp socialinę atskirtį patiriančių asmenų. Ar alkoholis – tai narkotikai? Koks alkoholio poveikis žmogaus kūnui ir kaip paaiškinti apie tai jį vartojantiems asmenims? Nusikalstamos veikos, susijusios su alkoholio vartojimu; Kas yra tolerancija alkoholiui? Kaip veikia alkotesteris? Koks trumpiausias ir (ar) efektyviausias alkoholizmo gydymas? Alkoholis ir traumos; Alkoholio vartojimas su vaistais ar kitomis narkotinėmis medžiagomis.
 • Smurto prieš vaikus problematika socialinės rizikos šeimose. Smurto prieš vaikus problematika, praktiniai pavyzdžiai; Ar vaiko nepriežiūra yra smurto prieš vaikus rūšis? Miunhauzeno (Munchausen) sindromas; Ar įmanoma nustatyti, kas ir kaip sužalojo vaiką? Sukrėsto vaiko sindromas.

Kompetencijos, kurias įgis mokymų dalyviai:
 • Mokymų dalyviai įgis teorinių žinių apie žalingų įpročių poveikį įvairaus amžiaus grupių žmonių sveikatai;
 • Gebės įtaigiau šviesti žalingų įpročių turinčius asmenis, taip pat socialinę riziką patiriančiose šeimose augančius vaikus bei jaunimą, kokią žalą jų sveikatai turi alkoholio vartojimas, rūkymas, narkomanija ir taip efektyviau galės vykdyti šių žalingų įpročių prevenciją;
 • Gebės labiau išmanančiai, todėl operatyviau ir efektyviau reaguoti į socialinę riziką patiriančiose šeimose augančių vaikų sveikatai bei gyvybei dėl pasitaikančio smurto kylančias grėsmes, atpažįstant tokio smurto požymius ir žinant smurtaujančių asmenų dažniausiai naudojamas ,,gudrybes“ ir bandymus tokias nusikalstamas veikas slėpti. Žinos kaip tokie smurto atvejai identifikuojami teismo medicinoje.
 
Dėl mokymų užsakymo susisiekite el. paštu spokiene@mruni.eu arba telefonu 86 898 5555
 

Vieta

Lektorius atvyksta į įstaigas visuose Lietuvos miestuose. Taip pat mokymai gali vykti ir nuotoliniu būdu.

Mokymų programa

Mokymai tinkami socialinių darbuotojų kvalifikacijai kelti. Mokymų dalyviams išduodami PAŽYMĖJIMAI.

Lektoriai

Gregoire ABI CHAKER

Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, teismo medicinos ekspertas, gydytojas.

Prenumeruoti naujienlaiškį:

Artimiausi mokymai

MEDIATORIAUS PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMO DIRBTUVĖS
prof. dr. A. Tvaronavičienė ir lekt. O. Intė
20 ak.val.

Vilnius 250.00 €
Daugiau

Praktiniai mokymai
VAIKO NUOMONĖS IŠKLAUSYMAS MEDIACIJOJE
5 temos-40 akad. val.

Vilnius (Spalio 11,12,18,19,26 dienomis) 550.00 €
Daugiau

Patyrę dėstytojai

Vidutinė dėstytojo patirtis yra 10 metų

Kokybiški mokymai

Vidutinis mokymų įvertinimas yra 9/10

Didelis pasirinkimas

Net 10 skirtingų mokymų krypčių