VAIKAS ŽINO SAVO TEISES, BET NEŽINO PAREIGŲ? (prof. dr. Brigita Kairienė ) (8 akad. val.)

Lietuvoje įsigaliojus JT vaiko teisių konvencijai ir pradėjus plačiai taikyti jos nuostatas, buvo pasigesta vaiko pareigų, kurios  atsirado 1996 m. LR Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme. Tačiau įstatymiškai įtvirtintos vaiko pareigos jų įgyvendinimo problemos neišsprendė – praėjus daugiau nei dvidešimčiai metų nuo įstatymo atsiradimo, iki šiol deklaruojama, kad vaikai puikiai žino savo teises, tačiau nežino pareigų.
Mokymų metu analizuojama:
  • Tarptautiniuose ir nacionaliniuose teisės aktuose apibrėžtas vaiko teisių turinys, vaiko teisių įgyvendinimo ir vertinimo ypatumai.
  • Vaiko teisinio statuso ypatumai ir jo teisių bei pareigų apibrėžties problematika, aiškinamasi kodėl visuomenėje vyrauja  teiginys vaikai žino savo teises, bet nežino pareigų, kiek tame teiginyje tiesos ir kaip reikėtų suprasti vaiko teisių ir pareigų santykį, ar vaikas gali naudotis savo teisėmis tik tada, kai vykdo savo pareigas.
  • Per praktinius pavyzdžius identifikuojamos apibrėžto vaiko teisių ir pareigų santykio įgyvendinimo galimybės, problemos, sprendimo būdai optimizuojant vaiko teisių ir pareigų turinį atsižvelgiant į vaiko amžiaus ir raidos ypatumus.
  • Nagrinėjamos mokinio taisyklės vaiko teisių įgyvendinimo požiūriu ir modeliuojami vaiko teises ir raidą atitinkantys reikalavimai vaikui.
Daugiau informacijos el. paštu: kursai@mruni.eu

Vieta

Mokymų programa

Lektoriai

Prof. dr. Brigita Kairienė

Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto profesorė

Prenumeruoti naujienlaiškį:

Artimiausi mokymai

MEDIACIJOS MOKYMAI PRADEDANTIEMS
spalio 23, 30, lapkričio 6, 13, 20 d.
5 temos-40 akad. val.

Vilnius arba jei bus draudžiami renginiai - nuotoliniai per Zoom 450.00 €
Daugiau

Patyrę dėstytojai

Vidutinė dėstytojo patirtis yra 10 metų

Kokybiški mokymai

Vidutinis mokymų įvertinimas yra 9/10

Didelis pasirinkimas

Net 10 skirtingų mokymų krypčių