KĄ TEISMO MEDICINOS GYDYTOJAS ŽINO APIE ALKOHOLĮ, RŪKYMĄ, NARKOTIKUS? (lektorius: teismo medicinos gydytojas Gregoire ABI CHAKER) (2-4 ak. val.)

Kviečiame įsigyti seminarą moksleiviams: ,,Ką teismo medicinos gydytojas žino apie alkoholį, rūkymą, narkotikus? "
  • Klausytojai: 9-12 klasių moksleiviai
  • Lektorius: Mykolo Romerio universiteto (MRU) lektorius, dvidešimties metų teismo medicinos gydytojo patirtį Lietuvoje turintis ekspertas Gregoire ABI CHAKER
  • Kalba: lietuvių
  • Trukmė: (2-4 ak. val.) 1 arba 2 susitikimai po 2 ak. val.
  • Kaina: sutartinė (priklauso nuo miesto, seminaro trukmės - 2 ar 4 ak. val., klausytojų skaičiaus, mokyklos užsakomų klausytojų grupių skaičiaus). Susisiekite el. paštu spokiene@mruni.eu arba telefonu 86 898 5555 pateiksime Jums individualų pasiūlymą.
  • Mokymų vieta: lektorius atvyksta į mokyklas.
     
Moksleiviams yra nuolat kartojama, jog negalima rūkyti, gerti alkoholio, vartoti narkotikų. Paaugliams atvirkščiai – knieti draudimus išbandyti. Suaugusieji tvirtina, jog rūkymas, alkoholis, narkotikai ,,kenkia sveikatai“, tačiau vaikai mato, jog žmonės, kurie jiems sako ,,nerūkyk, negerk alkoholio, nevartok narkotikų“, - dažnai patys šių savo patarimų nepaiso.

Mokiniai išoriškai nemato didelio skirtumo tarp rūkančiųjų, vartojančiųjų alkoholį, narkomanų ir tų, kurie nerūko, negeria, nevartoja narkotikų. Dėl anksčiau išvardintų priežasčių mokiniai netiki „pasakojimais“ apie rūkymo, alkoholio, narkotikų žalą.

MRU lektorius, teismo medicinos gydytojas, ekspertas Gregoire Abi Chaker susitikimų su vyresniųjų klasių moksleiviais metu supažindina mokinius su savo profesija (teismo medicinos gydytojo specialybe), kuri įgalina specialistą matyti žmogaus kūno vidų ir etiškai bei įtikinamai papasakoja, parodo* bei atsako į vaikus dominančius klausimus apie žmogaus kūne vykstančius pakitimus, tam, kad mokiniai suvoktų skirtumą tarp rūkančių, geriančių alkoholį, narkomanų ir tų, asmenų, kurie neturi žalingų įpročių.

Tikslasskatinti moksleivių sąmoningą sveiko gyvenimo būdo pasirinkimą ir formuoti žalingų įpročių prevenciją.

*Pastaba: seminaro metu naudojami interaktyvūs mokymo metodai, tačiau mokiniams nerodomos nuotraukos ar vaizdai, galintys sukelti neigiamų psichologinių ar fizinių jausmų.


TEMOS:

1) Ką veikia teismo medicinos gydytojas? Kaip šios profesijos atstovai padeda policijai, prokuratūrai, teismui, kitoms institucijoms?

2) Ar alkoholis - tai narkotikai? Kas yra promilės? Koks alkoholio poveikis žmogaus kūnui? Kokios nusikalstamos veikos gali būti susijusios su alkoholiu vartojimu? Kaip veikia alkotesteris? Ar įmanoma suklaidinti (,,apgauti“) alkotesterį? Kaip nustatomas asmens girtumo laipsnis? Ar organizme gali atsirasti alkoholio išgėrus kefyro? Koks alkoholinis gėrimas nekenkia sveikatai? Koks trumpiausias ir (ar) efektyviausias alkoholizmo gydymas?

3) Koks rūkymo (tabako cigarečių, elektroninių cigarečių, Heets, kaljano, pypkės ir kt.) poveikis kūnui? Kas yra vėžys? Kaip atrodo rūkančio žmogaus vidaus organai? Ar yra toks rūkymas, kuris nekenkia sveikatai?

4) Koks narkotikų poveikis žmogaus kūnui? Ką jaučia narkomanas? Kokią žalą valstybei ir jos žmonėms daro narkotikai?
 

Vieta

Mokymų programa

Lektoriai

Gregoire ABI CHAKER

Mykolo Romerio universiteto dėstytojas, teismo medicinos ekspertas, gydytojas.

Prenumeruoti naujienlaiškį:

Artimiausi mokymai

MEDIACIJOS SIMULIACIJA
mediatorė Indrė Korsakovienė
4 ak.val.

Vilnius 50.00 €
Daugiau

Patyrę dėstytojai

Vidutinė dėstytojo patirtis yra 10 metų

Kokybiški mokymai

Vidutinis mokymų įvertinimas yra 9/10

Didelis pasirinkimas

Net 10 skirtingų mokymų krypčių